Польща обмежила пільги для українських біженців з 1 липня. 🔹Скасування пільг: Відміняються пільги на компенсацію витрат на перебування та харчування для приватних власників, які приймають біженців. Т
Польща обмежила пільги для українських біженців з 1 липня.
🔹Скасування пільг: Відміняються пільги на компенсацію витрат на перебування та харчування для приватних власників, які приймають біженців. Також завершується надання одноразової грошової допомоги у розмірі 300 злотих.
🔹Анулювання посвідок на тимчасове проживання: Посвідка може бути анульована, якщо:
➖Це необхідно з міркувань безпеки, національної оборони або охорони громадської безпеки та порядку.
➖Громадянина внесли до списку іноземців, перебування яких у Польщі є небажаним.
➖Українець залишає територію Польщі на понад 6 місяців.
🔹Подовження тимчасового захисту:
Термін тимчасового захисту для українських біженців продовжено до 30 вересня 2025 року. Це включає доступ до соціальних та сімейних виплат, медичних послуг та допомоги від закладів соціального страхування (ZUS), а також право перебування у колективних закладах розміщення.
🔹Зміни для школярів і студентів
➖Dobry Start: Грошова допомога у розмірі 300 злотих на придбання шкільного приладдя буде надаватися залежно від виконання учнем обов'язкової програми підготовки до школи.
➖Міжкультурні асистенти: У школах створять посаду міжкультурного асистента для допомоги іноземним дітям, які не знають або погано знають польську мову.
➖Курси польської мови: Студенти зможуть безкоштовно отримувати курси польської мови не більше трьох років, якщо вони почали навчання у 2022-2023 або 2023-2024 роках.
🔹Підтвердження особи та номер PESEL
➖Номер PESEL: Єдиним способом підтвердження особи для отримання номера PESEL буде пред'явлення дійсного документу подорожі, виданого воєводою за місцем проживання іноземця.
➖Термін подання заявки: Зменшено термін подання заявки на номер PESEL зі статусом UKR з 30 днів від дати прибуття до відразу після прибуття.
🔹Договірне фінансування
З 1 липня фінансування проживання та харчування для українських біженців в особливо скрутному становищі буде можливим лише на підставі укладеного договору з органом місцевого самоврядування або місцевим воєводою.