Український паспорт та штрафи: коли документ вважають протермінованим
📌У зв’язку з воєнним станом термін дії паспорта продовжили.
📌У паспорт-книжечку при досягненні 25 і 45 років потрібно вклеювати нові фотокартки, які відповідатимуть віку. Якщо ви проґавили цей момент і не вклеїли фото впродовж місяця, паспорт у такому випадку треба обміняти на ID-картку.
📌Певні зміни впровадили на час дії воєнного стану, уточнюють у Держміграційній службі України. У випадку якщо термін дії паспорта збіг під час воєнного стану (зокрема і невчасно вклеєне фото у паспорт книжчку), такий паспорт є дійсним на весь час воєнного стану і ще протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування. Це зокрема стосується й українців які за кордоном не мають можливості вклеїти фото чи обміняти документи.
📌Паспорт-книжчечка не має терміну придатності. Але прострочення паспорта настає за таких умов:
-зміни інформації, внесеної до паспорта (укладення шлюбу, зміна прізвища);
-виявлення помилки в інформації у паспорті;
пошкодження паспорта;
-якщо особа, яка досягла 25 чи 45 років, не звернулася у визначений термін (не пізніше як за місяць після досягнення відповідного віку) для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток.
📌Згідно зі ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення, недійсність паспорта тягне за собою попередження, а у разі повторного порушення протягом року ― штраф від 17 до 51 грн.
📌Важливо зауважити, що паспорт, у який не вклеїли необхідну фотографію, вважається недійсним.
📌Прострочений паспорт є недійсним, тому ви не зможете:
-укласти шлюб;
-оформити фінансові та нотаріальні документи – оформити позику, вступити у спадщину, відкрити рахунок у банку.
📌Перший паспорт українці отримують у 14 років і він має термін придатності у 4 роки. Документи видані у 18 років діють 10 років.
📌Закордонний паспорт оформлюється дітям від народження строком на 4 роки; від 16 років – строком на 10 років.